Багато хто з нас є шанувальниками скандинавської архітектури, важливим елементом якої є природне світло, що сприяє гарному самопочуттю, відчуттю щастя і життєвої сили. Багато інвесторів також зачаровані скандинавською атмосферою Hygge, та хочуть мати будинок або квартиру, де вони зможуть жити у гармонії з природою. Як архітектор може задовольнити ці потреби? Які технічні ноу-хау можуть бути йому корисні, щоб полегшити повсякденну роботу над проєктом?

 

Ознайомтеся з нашими порадами ArchiTips, щоб візуально збільшити простір та ідеально освітити інтер'єр!

Кімната з видом

Одним з основних елементів, які гарантують гарне благополуччя користувачів будинків, є так званий візуальний комфорт, обумовлений такими факторами, як:

  • кількість та якість природного світла в будинку
  • якість та доступ до огляду краєвидів  
  • якість навколишнього простору

Відчуття простору, панорамний вид, незвичайні можливості дизайну – ось лише деякі з переваг установки мансардних вікон у комплектах, тобто декількох вікон поруч один з одним на рівні очей. Тому варто переконати інвестора, що вікна, високо встановлені у похилій стелі, та відсутність контакту з навколишнім середовищем, не є хорошим рішенням.  

 

Принципи об'єднання вікон

При об'єднанні вікон у комплекти слід мати на увазі основні правила: по горизонталі з'єднуємо вікна однакової висоти - на практиці це означає однаковий розмір вікна. Водночас по вертикалі ми з'єднуємо вікна однакової ширини, але якщо ми хочемо їх урізноманітнити, вони можуть бути різної довжини. Найбільш поширеним віконним комплектом є два вікна, встановлені поруч один з одним або у вертикальному комплекті.

Уже на етапі проєктування конструкції даху необхідно враховувати не тільки ширину вікон, але і товщину крокв та ширину окладних жолобів між вікнами. 


article_roof_windows_2

Відстань між кроквами слід обирати таким чином, щоб вільний проміжок між кроквами був на 4-6 см більший за ширину вікна. Це пов'язано з тим, що між коробкою вікна та кроквами необхідно розмістити ще теплоізоляцію, тобто ізоляційну раму VELUX BDX, а відстань між вікнами повинна відповідати ширині дренажних жолобів між ними.

Компанія VELUX пропонує широкий набір водонепроникних окладів, призначених для встановлення комбінованих вікон. Їх елементи обираються в залежності від конфігурації вікон. Стандартні відстані між вікнами по горизонталі становлять 12, 14 або 16 см.

okna-obok-siebie-architips

Два вікна поруч

Два вікна VELUX поруч один з одним також можуть бути встановлені на відстані 18 мм між ними. Тоді замість комбінованого водонепроникного окладу KOMBI VELUX слід використовувати «подвійний» водонепроникний оклад VELUX і допоміжну крокву EBY.

zestaw-asymetryczny-architips

Два вікна одне над іншим

Для вікон, що встановлюються вертикально, доступні жолоби шириною 10 або 25 см, якщо ви плануєте встановити на вікна зовнішні жалюзі.

okna-jedno-nad-drugim

Асиметричний комплект

Мансардні вікна VELUX можуть бути об'єднані в асиметричні комплекти. Кількість вікон обмежується лише розміром схилу даху та фантазією дизайнера.


Типи рішень

У комплекти можна комбінувати вікна різних типів і розмірів. Можна комбінувати мансардні вікна з різними способами відкривання, наприклад, електричне вікно з вікном, що відкривається вручну. Для електричних вікон VELUX, механізм інтегрований в конструкцію. Це велика перевага, тому що закриті електричні вікна нічим не відрізняються від тих, що відкриваються вручну – вони виглядають однаково як зовні, так і зсередини. Це дозволяє при необхідності оптимізувати вартість всього комплекту. 

Іншим рішенням є об'єднання мансардних вікон з вертикальними в карнизні комплекти таким чином, щоб використовувати карнизну стінку для відкриття простору навколо будинку. Це дуже популярне рішення і дає винятковий візуальний комфорт. У цьому випадку нам відкривається вид знизу та високо над лінією горизонту.

Як і у випадку з мансардними вікнами, тут ми маємо велику свободу дій, наприклад: комбінації карнизних вікон з поворотно-відкидними вікнами:

Карнизні вікна пропонуються з різною висотою та шириною, а також за трьома способами відкривання – відкидні, поворотні та глухі. Важливо це передбачити при проєктуванні конструкції карнизної стінки. Пізніше, на етапі будівництва, це може бути зробити складніше і, отже, дорого. З'єднання карнизного вікна зі слуховим підготовлено для відведення води в жолоби з обох сторін комплекту. Тому дизайнер повинен планувати відведення жолобів для стоків ліворуч та праворуч від комплекту вікон.

Вікно-балкон GEL

Унікальним рішенням є двостулкове балконне вікно GEL – система віконних і дверних елементів, що утворюють вихід на балкон. Виготовляються в одному розмірі, але ми також можемо їх комбінувати поруч в комплекти, пам'ятаючи при цьому про те, що враховуючи стійкість набору, ми не можемо встановити два розвернуті вікна поруч.

Вікно-балкон GDL

Ще одним цікавим рішенням є балкон на даху GDL Cabrio® – двостулкове вікно для мансардних квартир, яке може відкриватися, утворюючи балкон. Верхня частина являє собою похилу стулку, що відкривається під кутом 45°, а нижня частина висувається вертикально з поручнями по боках.